PiS docenia Rosję

MSZ odwraca kota ogonem

Bez względu na to, co Państwo przeczytają w komunikatach szofera MSZ Jacka Czaputowicza — tak właśnie polski rząd postąpił podczas debaty nad przywróceniem Rosji prawa głosu w Radzie Europy. Jednak obok rządowych komunikatów w tej sprawie trudno zostać obojętnym. Dlatego dziennikarze Onetu tłumaczą krok po kroku, jak MSZ probuje w tej sprawie odwracać kota ogonem.

Rosja to wciąż kraj nieobliczalny

Może rząd toczył z Rosją jakąś grę, która okazała się nieudana? Jeśli tak, to specjalizujący się w sprawach Wschodu reporter Onetu Marcin Wyrwał nie pozostawia złudzeń: Rosja to wciąż kraj nieobliczalny, który nie dba o bezpieczeństwo własnych obywateli oraz sąsiadujących krajów.

Nie zmieniło się to od czasów Czarnobyla.

Putin u papieża

A Władimir Putin znów u Franciszka. Papieże zawsze spotykali się z satrapami, taka jest polityka, także watykańska. Ale rozbroił mnie watykański sekretarz stanu kardynał Pietro Parolin, który powiedział przed przyjazdem Putina: „Prezydent Rosji uważa się za człowieka religijnego, a zatem myślę, że uznaje w papieżu ucieleśnienie wartości, które uważa za ważne w swoim życiu”.

W istocie, daje temu świadectwo od rana do nocy.

Wizyta Władimira Putina u papieża Franciszka

Ludowcy zabierają posłów Platformie

Już jutro PSL ma ogłosić, czy wystartuje w wyborach samodzielnie, czy w koalicji z Platformą. Biorąc pod uwagę, że ludowcy właśnie podebrali Platformie dwóch posłów (w tym byłego ministra), to możliwości są dwie. Albo ludowcy w negocjacyjnym amoku idą na całość, albo też po prostu wszelkie negocjacje są już zerwane.

PSL zabiera posłów Platformie Obywatelskiej i .N

Miał być drugim Komendą, ale prokuratura zmieniła zdanie

Prokuratura, która jeszcze niedawno domagała się uniewinnienia Arkadiusza Kraski, w ostatniej chwili zmieniła swoje stanowisko. Do Sądu Najwyższego wpłynął właśnie wniosek, aby sprawa podwójnego zabójstwa sprzed dwudziestu lat została rozpatrzona ponownie, ale przy zachowaniu przez Kraskę statusu podejrzanego.

Zwrot w sprawie Arkadiusza Kraski. Uniewinnienie stoi pod znakiem zapytania

Niewiele zostało z pomocy frankowiczom

To wyrzut sumienia obozu władzy. W kampanii 2015 r. PiS obiecywało pomoc frankowiczom, włącznie z przewalutowaniem ich kredytów. Prace nad projektem ciągnęły się latami, a kiedy wreszcie został uchwalony, to w niczym nie przypomina wyborczych obietnic.

Czy to zaszkodzi PiS? Nie sądzę. Innymi transferami socjalnymi obóz władzy złagodził wściekłość frankowiczów, a i notowania szwajcarskiej waluty się ustabilizowały, co wpływa na raty kredytów.

Sejm uchwalił ustawę frankową

Jarosław Kaczyński to ma szczęście, zabił mu się brat, a on się na tym wybił i sięgnął po zamordyzm.

Kmicic z chesterfieldem

„Skarga do Trybunału w Hadze zwrotu wraku Tu 154 miała być złożona w lutym 2017. Tak zapowiadał min. Waszczykowski. Ustaliłem, że skargi nie złożyli mimo, że jest gotowa. MSZ przerzuca decyzję na „Radę Ministrów”. Premier Morawiecki nic nie wie i odmawia odp. pod absurdalnymi powodami” – napisał na Twitterze Krzysztof Brejza. Poseł PO publikuje pismo, które otrzymał z Kancelarii Premiera.

Brejza domagał się odpowiedzi w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej. Wcześniej poseł PO usiłował się dowiedzieć, co dzieje się ze skargą w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

Resort odpisał, że „trwają analizy” i odesłał Brejzę do Kancelarii Morawieckiego, twierdząc, że decyzja w tej sprawie „należy do Rady Ministrów”. Tomasz Matynia z Centrum Informacyjnego Rządu stwierdził, że KPRM „nie posiada wnioskowanych informacji”.

„Ciekawe, jaki byłby do tego komentarz „szeregowego posła” – czyżby starania o odzyskanie wraku były poza jego punktem zainteresowań?”; – „Stara dobra sowiecka spychologia… od razu widać skąd biorą…

View original post 1 307 słów więcej

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s