Jarosławie Kaczyński, przyznaj się, co wciągasz

A miało być przełomowe i bardzo ważne… Okazało się, że przemówienie Jarosława Kaczyńskiego na dzisiejszej konwencji PiS okazało się – cytując „klasyka” – „kapiszonem”.

Oczywiście, „dobra zmiana” musi być kontynuowana, bo „Alternatywą jest czas przeszły, ten, w którym nic nie można było zrobić, wszystko było niemożliwe, ale czas przeszły – można powiedzieć – na swój sposób wzbogacony o to wszystko, co ostatnio usłyszeliśmy i zobaczyliśmy, o tą wielką ofensywę – użyję tego określenia choć wiem, że będzie ono przedmiotem ataku – wielką ofensywę zła. Musimy tę ofensywę odrzucić, musimy wygrać” – grzmiał prezes PiS.

To nie koniec, bo Kaczyński zaserwował także taki oto „kwiatek”: – „Polska musi pozostać wyspą wolności, bo jesteśmy dzisiaj wyspą wolności, choć niektórzy chcą to zmienić i zakłócić. Jesteśmy wyspą wolności i dlatego jesteśmy tak cenni dla współczesnego świata i musimy uczynić wszystko, by to trwało. Musi trwać dobry czas Polski i dobry czas Polaków”.

„Polski w izolacji, Polski bez znaczenia międzynarodowego, Polski tak bogatej, że olewającej miliardy z UE na wymianę pieców, Polski bez lekarzy, pielęgniarek, ze zdychającą Służbą Zdrowia, Polski z głodującymi nauczycielami, których rząd wyśmiewa, Polski kpiącej z mniejszości” – napisał jeden z internautów.

Pojawiły się pierwsze komentarze dziennikarzy na Twitterze, dotyczące wystąpienia prezesa PiS. – „Jesteśmy wyspą wolności, i dlatego jesteśmy tak cenni dla całego świata. […] Musimy odrzucić wielką ofensywę zła.” Tłum kolegów partyjnych wstaje, bije brawo i skanduje „Jarosław”. Zawsze się zastanawiam, czy on rzeczywiście jest nawiedzony, czy tylko udaje” – Kalina Błażejowska z Tygodnika Powszechnego.

„Nie wdając się w niuanse. Prezes Kaczyński nudził w Katowicach aż w kościach trzeszczało” – Paweł Wroński z „GW”.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s