Macierewicz i krucjata biskupów

Posłowie Platformy Obywatelskiej złożyli zawiadomienie w prokuraturze o możliwości popełnienia przestępstwa przez szefa podkomisji smoleńskiej Antoniego Macierewicza. Domagają się też kontroli finansowej podkomisji przez Najwyższą Izbę Kontroli. – Ta farsa, za którą płacą Polacy, musi się skończyć – mówi poseł Marcin Kierwiński

Podkomisja na specjalnych prawach

– Jesteśmy świadkami kompromitacji państwa PiS, kiedy to podkomisja rządzona przez Antoniego Macierewicza wzywa kolejnych polityków opozycji, a teraz także dziennikarzy. Na końcu i tak okazuje się, że w trzeciej minucie słychać wybuch – mówił w Sejmie Cezary Tomczyk z PO-KO.

Poseł wie, o czym mówi, bo sam w ubiegły piątek został wezwany przed podkomisję “w celu udzielenia informacji koniecznych do wyjaśnienia zdarzenia lotniczego z dnia 10 kwietnia 2010 r.”. W przesłuchaniu brał udział tylko Antonii Macierewicz, w pustym budynku, przy jednej pani sekretarce, z jednym żołnierzem na wartowni.

– Po 4 latach zmarnowanych szans i wydanych milionach zł na działalność tej podkomisji przez podatnika, wreszcie po dziesiątkach ekshumacji, również naszych przyjaciół i naszych kolegów, ta komisja nie doszła do żadnych nowych wniosków, nie podważyła żadnych ustaleń komisji Milera – tłumaczy Tomczyk.

Zawiadomienie do prokuratury

Posłowie opozycji poinformowali, że składają w prokuraturze zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Antoniego Macierewicza i przez podkomisję smoleńską w związku z art. 231 Kodeksu karnego, czyli z przekroczeniem uprawnień i niedopełnieniem obowiązków przez byłego ministra obrony.

Zdaniem PO podkomisja powinna zostać niezwłocznie zlikwidowana, ponieważ jej działalność przypomina farsę: Antoni Macierewicz sam wystawia sobie dokumenty na okoliczność przesłuchania, nie jest w stanie, w trakcie przesłuchania podać podstawy prawnej czy pokazać decyzji, na podstawie której komisja działa. To jest kpina z państwa, kpina z podkomisji, kpina z ofiar katastrofy smoleńskiej – uważa Cezary Tomczyk.

– Od ponad 3 lat jesteśmy raczeni seansem nienawiści, który służy promocji jednego polityka – dodaje Marcin Kierwiński.

Na co wydane są miliony przez podkomisję

Posłowie Platformy zapowiedzieli też złożenie wniosku do NIK w sprawie sprawdzenia działalności i finansowania podkomisji smoleńskiej.

– Po 3 latach jedyne, co Polacy otrzymali z tej podkomisji, to gigantyczny rachunek, za który każdy z nas, obywateli, musi zapłacić – uważa Marcin Kierwiński.

Jak tłumaczył poseł Platformy, na oficjalnej stronie podkomisji, która jest zresztą podstroną Ministerstwa Obrony Narodowej, nie ma podanego nawet składu podkomisji. – Okazuje się że po 3 latach został już tam tylko pan Macierewicz. Okazuje się, że po 3 latach podkomisja służy tylko temu, żeby pan Macierewicz miał własny pokój, sekretarkę i limuzynę. Ta farsa musi się skończyć, a NIK musi skontrolować podkomisję – dodaje Marcin Kierwiński.

Zanim cokolwiek tu przeczytasz, zastrzegam, że szanuję prawo wszystkich naszych obywateli do wolności religijnej i wyznawanej wiary. Nie znaczy to, że godzę się na narzucanie jednej wybranej religii wszystkim polskim obywatelom, wierzącym i niewierzącym, tym bardziej że uznawanie tej wiary za narodową i budowanie jej legendarnych zasług dla kraju jest działaniem nieprawdziwym.

Kiedy Polska wchodziła do Unii Europejskiej, ówczesny prezydent Aleksander Kwaśniewski przekupywał hierarchów kościelnych przywilejami, żeby nie blokowali udziału wiernych w referendum akcesyjnym. Zarządzono nawet dwudniowe referendum, aby zapewnić ponad 50 procentowy udział w głosowaniu Polaków. Kościół zachował bezstronność za konkordat, za religię w szkole i za wiele innych nienależnych mu przywilejów.

Po wprowadzeniu Polski do Unii Europejskiej hierarchowie kościelni wywierali dalszą presję na wszystkie siły polityczne, by nie tylko utrzymać uprzywilejowaną pozycję, ale z całą możliwą mocą poszerzać swoje wpływy. Przy pomocy partii chadeckich PO i PSL, w sposób bezprawny i brutalny przejmowali wszystkie majątki, które udało się im wskazać, jako te, z historyczną przeszłością własności kościelnej. Dbali też o ciągłe podnoszenie kwoty przekazywanej przez państwo w ramach funduszu kościelnego i remontów obiektów kościelnych. Biskupi pilnowali także PiS-u. A gdy ten zobowiązał się do dalszego budowania majestatu purpuratów – pomogli mu w wyborach.

Jednak Kościół niczego nie zrobi dla niepewnych i tymczasowych polityków, jeśli nie będzie miał gwarancji na realizację swoich zamiarów. Dlatego, w zamian za poparcie, w ramach rewanżu za pochówek brata na Wawelu, J. Kaczyński musiał poprzeć, ba, nawet zorganizować wybory prezydenckie dla profesorskiego syna Kościoła, zaufanego purpuratów – Andrzeja Dudy, jako gwaranta stabilności przywilejów biskupich w Polsce.

Po uzyskaniu wszystkiego, czego potrzebowali biskupi, przeszli do ofensywy przeciwko Unii, która nie akceptuje przecież państwa wyznaniowego. Wszystkie kraje unijne odnotowują spadek wiernych i pustoszejące kościoły. Biskupi dobrze wiedzieli, że po uzyskaniu tak wielkich przywilejów i wpływów na społeczeństwo polskie nie jest w ich interesie pozostawanie zawłaszczonej Polski w UE. Nie po to zdobywali całkowitą kontrolę nad państwem i jego obywatelami, aby przez międzynarodowe zależności sprowadzić siebie do roli służebnej w stosunku do wiernych.

Dzisiaj widać wyraźnie, że jednym z podstawowych zadań prezydentury i kierowniczej roli partii rządzącej, jest izolacja Polski od Unii Europejskiej z woli episkopatu. To trudne zadanie, zwłaszcza że w 2015 roku poparcie dla Unii wśród Polaków wynosiło ok. 80% i nie spada. Jednak, zależna od biskupów partia podporządkowała temu zadaniu wszystko, co demokratyczne i postępowe. Chodzi przecież o budowę wielkiego państwa chrześcijańskiego Międzymorza albo Trójmorza. Ma to być rzymsko-katolicka konkurencja dla UE, która ma obejmować tereny obecnych 12 państw Europy środkowej i wschodniej. Łatwo było do takiego planu pozyskać rosyjskich agentów, oligarchów i organizacje będące pod obcymi wpływami.

Układ jest prosty: biskupi myślą i przygotowują się do kontrolowania całej Europy, PiS dewastuje ojczyznę i tworzy chrześcijańskie Trójmorze, Putin wspiera i zabezpiecza, Trump robi interesy i zaciera ręce, NATO traci, a Unia się dziwi, że pomogła odbudować Polskę na swoją zgubę.

PiS-rząd stał się liderem rozbijania europejskich wartości, poczucia wspólnoty, wzajemnego zaufania i możliwość współdziałania. Wszystko po to, aby Kościół był wszędzie – w szkole, w domu, na ulicy, w sklepie, w pracy, w rodzinie i nawet w łóżku. Wszystkie uroczystości państwowe rozpoczynają się w kościołach, a uroczystości kościelne są już państwowymi. Prezydent na kolanach, rząd na kolanach, wierni, wojsko, policjanci, młodzież – na pielgrzymkach…

Dlatego też nie ma zgody na wpuszczanie do katolickiej Polski uchodźców wojennych z innych krajów, bo liczy się czystość uprzywilejowanej wiary i rasy. Pod hasłem „my chcemy Boga” reaktywowano i wspiera się faszystów, również dla utrzymania najbardziej podatnego na manipulację, radykalnego i niewykształconego społeczeństwa po swojej stronie.

Problem polega jednak na tym, że nie ma w historii żadnego przypadku bogatego i szczęśliwego społeczeństwa państwa wyznaniowego. Zawsze zaczyna się tak samo, od współzawodnictwa dewotyzmu wiernych, a kończy – najkrwawszymi z wojen – o wiarę, w imię Boga (patrz chociażby na Państwo Islamskie – ISIS).

W ostatnich dniach jesteśmy świadkami agresji biskupów, którzy nawołują do walki z rzekomym zagrożeniem dla chrześcijan. Wrogami są wszyscy, których można wskazać, jako odmiennych od ich świętego obrazu uległego parafianina. Tak destabilizują sytuację w kraju, mobilizują wiernych wokół siebie, odwracają uwagę od kościelnej pedofilii i swojej zdrady zasadom wiary.

Ciekawe, że nie buntują się hotelarze na wysyp niepłacących podatków, przez to niszczących całą branżę domów pielgrzyma. Nie buntują się handlarze importowanych towarów na konkurencję zwolnionych z podatków kościelnych spekulantów obracających importowanymi samochodami i innymi towarami oraz paliwem sprowadzanym z zagranicy. Cicho siedzą właściciele nieruchomości, którzy w każdym mieście nie mogą konkurować z wynajmowanymi przez kościelne instytucje nieruchomościami, które najczęściej przejęte zostały za przysłowiową złotówkę od samorządów lub państwa. Nie protestują rolnicy w sprawie obrotu ziemią rolniczą przez kościelne instytucje. Istnieje tolerancja społeczna dla kościelnych handlarzy w niedzielę, kiedy innym zabrania się tego pod rygorem niebywale wysokich kar. Słono płaci państwo kościołowi za użytkowanie niedawno oddanych za darmo szkół, domów pomocy społecznej, muzeów, pałaców, placów… Do tego dochodzą fundusze kościelne, uprzywilejowana sytuacja prawna, krzywdzenie dzieci, niepełnosprawnych, biednych, …

Pytam, więc z całą mocą:
w którym to miejscu chrześcijanie w Polsce są zagrożeni i prześladowani, o co chcą walczyć biskupi i przelewać polską krew?

W świetle przytoczonych faktów, czy nie powinno być odwrotnie, że to obywatele powinni podnieść buntu przeciwko uprzywilejowanej pozycji instytucji powołujących się na boga?

Biskupi szczują na każdą odmienność, aby odwrócić uwagę od swoich przywilejów, pałaców, nieprzyzwoitego bogactwa i prawa do obowiązkowego szacunku społecznego za ich oddaną służbę sobie. Dlatego wywołają każdą możliwą wojnę, bo zawsze na niej, jak na każdej śmierci potrafią zarobić jeszcze więcej. Widać w całej okazałości, że Bóg miłosierdzia jest tu tylko zasłoną i narzędziem w rękach ludzi odartych z przyzwoitości.

Musimy mieć świadomość, że to nie prezes, ale episkopat staruszków i toruńskie środowisko Putina decydują o tempie rozkładu Polski. PiS – to partia nieodpowiedzialnych ignorantów, z których niewielu zdaje sobie sprawę, dokąd idą i jaką tragedię szykują narodowi.

Jak wynika z tych wywodów, prawdziwym wrogiem Polski jest spisek kościelnych starców. To ich interesy realizuje zarówno zakompleksiony egoista – Jarosław Kaczyński, jak i niesamodzielny oraz nie dojrzały krzykacz wiecowy – Andrzej Duda.

Trudno liczyć na to, że naród się obudzi i zatrzyma mowę nienawiści, nie dopuści do dalszego rozwoju agresji. Jakby się jednak nie stało, to mamy w kraju niebywały kolejny skandal wołających o zbrodnie i krew na ulicach, który płynie ze środowisk najwyższych hierarchów Kościoła. To jaskrawy dowód na upadek moralny, zdradę zasad wiary tych, którzy ponoć reprezentują boga miłości.

Nie chcę tej ich wojny i wizji mocarstwowej Polski – opresyjnej, narzucającej życie w ciemnocie wiary, izolowanej w świecie, chcącej podporządkować sobie inne narody. Dla mnie najważniejszy jest pokój, ale i prawda, nauka, szacunek dla każdego człowieka i środowiska naturalnego, demokracja i wartości reprezentowane przez Unię Europejską.

Będę bronił tych wartości, przede wszystkim przed opływających złotem starcami w sukienkach, którzy nawołują do wojny.

Reklamy

Jedna myśl na temat “Macierewicz i krucjata biskupów

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s