Język nienawiści Rydzyka i Jędraszewskiego będzie usuwany z You Tube

YouTube wziął się za środowiska katolickiej skrajnej prawicy. Usunięto już film z kazaniem abp. Jędraszewskiego, zawieszono konto Kai Godek i zablokowano kanał wRealu24 Marcina Roli. Teraz ostrzeżenie otrzymało Radio Maryja.

Usuniętym video jest homilia, w której Jędraszewski mówił o „tęczowej zarazie” i „neomarksizmie”. Filmik zamieszczono na oficjalnym profilu rozgłośni Tadeusza Rydzyka, za co stacja została już upomniana przez administrację YouTube’a. „Drugie ostrzeżenie spowoduje zablokowanie przesyłania treści na dwa tygodnie. Uzyskanie trzech ostrzeżeń w ciągu 90 dni spowoduje trwałe usunięcie Twojego kanału” – napisali w wiadomości do Radia Maryja przedstawiciele portalu.

Podobne działania YouTube podjął względem ultrakatolickiej aktywistki i polityk Konfederacji Kai Godek. Jej kanał zablokowano za promocję nienawiści i popieranie przemocy. Z „represjami” ze strony YT spotkał się także Marcin Rola, samozwańczy dziennikarz, zajmujący się głównie internetowym hejterstwem i propagowaniem mowy nienawiści.

Środowiska prawicy dopatrują się w działaniach YouTube’a prób cenzury i celowego ograniczania wpływów prawicy w sieci. Nie można się z tym zgodzić. Restrykcje ze strony serwisu dosięgnęły wyłącznie środowisk, które nie tylko propagują skrajne poglądy, ale również posługują się krzywdzącym i wulgarnym słownictwem.

Działania YouTube’a są echem burzy, jaką wywołał arcybiskup Jędraszewski. Katolicki duchowny w trakcie jednego z kazań poruszył temat mniejszości seksualnych, które porównał do wojsk bolszewickich, atakujących Polskę w 1920 r.

„Czerwona zaraza już po naszej ziemi nie chodzi. Co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły” – grzmiał z ambony kapłan.

Język kłamstwa i nienawiści – tym przemawia PiS i Kościół.

Kmicic z chesterfieldem

Podczas wczorajszej komedii, szeroko nazywanej oświadczeniem marszałka Marka Kuchcińskiego, zapowiedziano publikację wykazu lotów. Późnym wieczorem na stronach Sejmu dumnie umieszczono listę 85 połączeń z datami, przebytą trasą, celem podróży i liczbą pasażerów. Wykaz zawiera informacje o podróżach marszałka od marca 2016 r. do lipca 2019 r. Farsa jaka się odbyła na naszych oczach miała prawdopodobnie w zamyśle zamknąć sprawę, bo Kuchciński zadeklarował nawet wpłatę 28 tys. na Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych, która ma pokryć jeden z jego lotów. Zapewnienia o ciężkiej pracy i urwaniu głowy jakie ma marszałek z konsultowaniem w terenie przyjmowanych ustaw, miały dopełnić obrazu praktycznie nieskazitelnego polityka.

Miało być pięknie i cudownie, wszyscy rozeszli się do domów, a Marek Kuchciński udał się do prorządowej TVP, gdzie zapewniał o swojej boskości. Komentatorzy w studiu pletli o ataku na marszałka kochanego i opozycji, która nie ma nic ciekawszego do roboty tylko patrzy władzy na ręce. Sęk w tym…

View original post 2 966 słów więcej

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s