Kuchciński. Głąb czy zbuk? Hamletowskie pytanie Kaczyńskiego. PiS być, czy nie być? PiS dostać kopa w żyć

 

Nie tylko podkarpackich polityków Prawa i Sprawiedliwości, ale także ich rodziny, zabierał marszałek Sejmu Marek Kuchciński na pokłady rządowych samolotów lecących na Podkarpacie. Reporter RMF FM Krzysztof Zasada dowiedział się nieoficjalnie, jakie nazwiska widnieją na listach pasażerów tych lotów. Z jego ustaleń wynika również, że opublikowany przez kancelarię Sejmu wykaz lotów marszałka jest niekompletny.

Z nieoficjalnych ustaleń wynika, że w jednej z podróży, na którą marszałek Sejmu zaprosił posła Stanisława Piotrowicza, uczestniczyła również kobieta o tym samym nazwisku. Podobnie było w przypadku Zdzisława Krasnodębskiego.

Do odrzutowca Marek Kuchciński zabierał również np. posła Bogdana Rzońcę czy marszałka Podkarpacia Władysława Ortyla.

Rządowymi maszynami z marszałkiem latali także członkowie rodziny, przede wszystkim syn Zbigniew.

Kuchcińscy latali nie tylko nowym gulfstreamem, ale także śmigłowcem Sokół. Maszyny kursowały głównie między Okęciem a Jasionką, a także Huwnikami – to małe lotnisko w pobliżu rodzinnego miasta marszałka: Przemyśla.

Służba Ochrony Państwa nadawała tym lotom najwyższy status: HEAD.

Z ustaleń reportera RMF FM wynika również, że opublikowany przez kancelarię Sejmu wykaz lotów Marka Kuchcińskiego jest niekompletny. Nieścisłości wykazuje porównanie wykazu autorstwa kancelarii Sejmu i części spisów pasażerów podróży marszałka.

Z tych ostatnich wynika, że np. 16 lipca 2018 roku Marek Kuchciński z trojgiem swoich dzieci – córką i dwoma synami – leciał z Rzeszowa śmigłowcem Sokół na wojskowe lotnisko Okęcie. Natomiast w sejmowym wykazie podróży marszałka nie ma takiego rejsu. Jest lot z Warszawy do Rzeszowa 14 lipca, a następny, powrotny, 23 lipca.

W wielu przypadkach nie zgadza się również liczba osób towarzyszących Kuchcińskiemu deklarowana przez kancelarię i na listach pasażerów. Np. 21 października 2018 – według kancelarii – z Rzeszowa leciało dziewięć osób, z kolei według list pasażerów na pokładzie były tylko cztery osoby.

Reklamy

Jedna myśl na temat “Kuchciński. Głąb czy zbuk? Hamletowskie pytanie Kaczyńskiego. PiS być, czy nie być? PiS dostać kopa w żyć

  1. Życie tych ludzi niczego nie uczy. Znowu nie przestrzeganie procedur, bałagan w papierach, samowolne decyzje załogi. A potem szukanie winnych i narodowa tragedia. Rodzi się też pytanie, czy w razie kolejnego bum…dzieci i wnuki Piotrowicza, jego żony oraz wszyscy krewni tych gapowiczów dostaną gigantyczne odszkodowania od państwa?
    Kolejne pytanie mam do urzędników fiskusa. Czy osoby które korzystały z darmowych przelotów wykazywały je jako przychód? Płaciły podatki od darowizn? Z analizy artykułów prasowych wynika że chodzi o kwoty niebagatelne.
    Z jednej strony fiskus wyciąga łapy po podatek od prezentów ślubnych, komunii itp,a z drugiej strony swoim zupełnie odpuszcza.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s