Arcybiskup przeniósł bliżej siebie księdza zamawiającego seks i narkotyki

Portal epoznan.pl informuje o zachowaniu arcybiskupa Stanisława Gądeckiego względem proboszcza z podkostrzyńskiej parafii.

Proboszcz z okolic Kostrzyna został nagrany – prawdopodobnie – przez mężczyznę, z którym umawiał się na seks.

Duchowny deklaruje na materiale, że umawia się z kilkoma mężczyznami, bo go to rajcuje i prosi o zdobycie 10 tabletek narkotyku, bo jego hurtowania pojechała do Mielna„.

A viagrę masz? Popersa? Tyłek gotowy?”- pytał ksiądz mężczyzny, z którym się umawiał.

Ja mam zawsze gotowy. Jestem zawsze gotowy na przyjęcie. Jak byłem w seminarium byłem escortem” – wypowiadał się duchowny kościoła katolickiego.

Na upublicznione nagranie zareagował arcybiskup Stanisław Gądecki który proboszcza skierował na tymczasowe zamieszkanie do parafii pw. Św. Michała Archanioła w Poznaniu na Grunwaldzie.

Arcybiskup powołując się na Kodeks Prawa Kanonicznego udzielił także księdzu upomnienia, oraz poprosił o powstrzymanie się od sprawowania jakichkolwiek funkcji kapłańskich do czasu wyjaśnienia sprawy – informuje redakcja epoznan.pl.

***

Jerzy Bokłażec (filozof): Ksiądz ze wsi Czerlejno, który przez telefon umawiał się na seks z mężczyzną i zamawiał narkotyki został „za karę” przeniesiony do Poznania przez abp. Gądeckiego. W piśmie do księdza arcybiskup zwraca się do niego per „przewielebny”.

Jacek Liberski (magazyn Liberte„!): Drodzy wyborcy PiS, tak szczerze, podoba się wam taka Polska? Po tych wszystkich aferach z PCK, SKOK, KNF, nagrodami, TK, Srebrną, Kuchcińskim, Piebiakiem i pedofilią w kościele potraficie wymienić jeszcze, jakie są wasze wartości, dla których się tak bijecie?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s