Ziobro wiedział o tym, że do mediów wyciekają poufne informacje nt. sędziów. Ziobro do dymisji

Kropiwnicki: Dzisiaj składamy wniosek o wotum nieufności wobec Ziobry. Liczymy że ta debata odbędzie się w piątek, a najpóźniej 11 września

– Będziemy domagali się wotum nieufności [wobec ministra sprawiedliwości], czyli będzie debata nad całym tym bałaganem w Ministerstwie Sprawiedliwości, całą tą grupą którą coraz ciężej nazywać ludźmi z Ministerstwa Sprawiedliwości, bo to brzmi jak w powieści Orwella, że ludzie, którzy tworzyli hejt, bardzo złe, obelżywe rzeczy, pracowali na wysokich stanowiskach w Ministerstwie Sprawiedliwości. Zbigniew Ziobro musi wziąć za to odpowiedzialność – stwierdził Robert Kropiwnicki w rozmowie z TVN24.

– Tak, dzisiaj składamy wniosek o wotum nieufności. Liczymy że ta debata odbędzie się w piątek, a najpóźniej 11 września – dodał poseł PO.

Prof. Leszek Balcerowicz (Szkoła Główna Handlowa) skomentował aferę Ministerstwa Sprawiedliwości.

Balcerowicz o aferze w MS

Ostateczną bronią autokratów jest zastraszanie krytyków przez przejęty wymiar sprawiedliwości. Sprawiedliwość jest wtedy tyle warta, co to słowo w nazwie PiS. Pisowska reforma sądów dała jedną korzyść: ujawniła grupę osób, którzy ze względu na ich nędzę moralną czy intelektualną nigdy nie powinni być sędziami. Piebiak to ich osobowy symbol. Ale deprawacja idzie od góry- od Ziobry i Kaczyńskiego. Bez nich nie byłoby awansów Piebiaków. Złe ustroje:opresyjne, skorumpowane, zakłamane opierają się na ludziach o słabych hamulcach moralnych, a silnych dążeniach do pieniędzy lub kariery. Ich czyny, wywołując oburzenie przyzwoitych ludzi, powinny zwiększać presję na zmianę. Jak można wierzyć Ziobrze, że nic nie wiedział o fabryce hejtu w MS? Ziobrze, który sam zasłynął obrzydliwymi wypowiedziami wobec sędziów! Człowiek, ktory jest skrajnym przykładem stronniczości jest ministrem sprawiedliwości! To wystarczający powód, by odsunąć PiS od władzy.

Do działań KGB, SB należało rekrutowanie agentów w środowisku uznawanym przez władze za wrogie i umieszczanie niektórych z nich w oficjalnych organach. Czy to nie przypomina procedury uprawianej przez resort Ziobry? Zobaczcie nazwiska sędziów-hejterów i zarazem członków PiS-KRS. Sędziowie dzielą się na zwykłych i na sędziów Ziobry. Sędziowie Ziobry powinni jak najszybciej przestać być sędziami. Trzeba w tym im pomóc, idąc masowo na wybory. Inaczej będą nas sądzić. Moim zdaniem Ziobro należy do absolutnej czołówki najbardziej niemoralnych ludzi w obozie PiS: notoryczne kłamstwa, skrajna bezczelność, brak empatii, totalna partyjność-przeciwieństwo bezstronności. I taki człowiek ogłasza kodeks etyki dla sędziów! To obraza inteligencji Polaków!

Oglądałem wczoraj program Czarno na Białym w TVN24. Pokazał on Piebiaka, Iwańca, Lasotę, Radzika itp. – bezwstydnych karierowiczów, wybranych przez Ziobrę do naprawy sądów. Ludzie Ziobry w sądach i w prokuraturze są jednym wielkim aktem oskarżenia samego Ziobry.

Dr Ryszard Balicki (prawnik, Uniwersytet Wrocławski): Wiem, że statystyka jest nieubłagana i wszędzie mogą się trafić źli ludzie… Ale ta elita dobrej zmiany, zebrana przez Zbigniewa Ziobro, to nie jest przypadek. Tylko tacy godzili się na udział w dewastacji polskiego wymiaru sprawiedliwości.

– Lata 70 – te. Świetne. PRL tamtych lat była już krajem do życia, a ekipa gierkowska składała się z ludzi, którym rządząca dziś hołota, pod względem etosu państwowego, nie dorasta do pięt – mówi publicysta Waldemar Kuczyński.

Jarosław Kurski (wicenaczelny Gazety Wyborczej): Trzeba przyznać, że selekcję do nagrody Emi, Ziobro przeprowadził perfekcyjnie. W każdym zawodzie są ludzie, którzy się nie nadają: karierowicze, oportuniści, lenie i nieuki. A Ziobro ich wszystkich wyłowił i awansował do MS, KRS i Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Ziobro do dymisji.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s