Uregulować zawód polityka, wielu z PiS na zawsze byłoby z zawodu wykopanych, w tym Kaczyński

Dziennikarz „Gazety Wyborczej” Wojciech Maziarski w odpowiedzi na pomysł polityków PiS, aby uregulować zawód dziennikarza.

– Naszym celem nie jest utrudnienie dostępności do zawodu dziennikarza, ale próba ucywilizowania tej narastającej komplikacji, jaką są media społecznościowe, portale, które pozwalają sobie na rzeczy nieprzyjemne – powiedział wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki w kontekście zmian proponowanych przez PiS. 

Piotr Gliński (minister kultury, PiS): Samorząd miałby jedynie wspierać środowisko (dziennikarskie) w realizowaniu jego podstawowej misji, tj. kontroli władzy i umacnianiu demokracji.

A może w takim razie najpierw uregulujemy zawód polityka? Warto bowiem uniknąć sytuacji, gdy możliwości działania polityka są nadużywane do pomówień czy jakichś nieuzasadnionych oskarżeń.

Bo przyzna pan, panie pośle, że zdarzają się przypadki, gdy niektórzy politycy pomawiają Bogu ducha winnych ludzi – swoich przeciwników politycznych – że np. spiskowali z Putinem i zamordowali Lecha Kaczyńskiego. Albo, że rozpylili sztuczną mgłę. Albo, że chcą zniszczyć tradycyjną rodzinę. Albo, że są marionetkami Angeli Merkel. Mordami zdradzieckimi. Kanaliami. I tym podobne rzeczy opowiadają.

Chyba się zgodzimy, panie pośle, że polityk to zawód zaufania publicznego. Więc skoro już regulujemy dziennikarzy, to uregulujmy też polityków. Przydałby się jakiś samorząd, który wyeliminowałby z zawodu polityka osobników nieetycznych i naruszających standardy.

Pogram Koalicji Obywatelskiej czytaj tutaj >>>

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s