Pogrzeb Morawieckiego: propagandowy cyrk

W Sejmie zorganizowano uroczyste wprowadzenie trumny z ciałem Kornela Morawieckiego przez straż marszałkowską do sali kolumnowej. Następnie najważniejsi politycy z prezydentem Andrzejem Dudą na czele oddawali hołd zmarłemu politykowi.

Po uroczystości w Sejmie odbył się przemarsz konduktu żałobnego, który przeszedł ulicą Wiejską, Placem Trzech Krzyży, Nowym Światem, Krakowskim Przedmieściem, Miodową i Długą. Zakończył się przy Katedrze Polowej Wojska Polskiego.

– Życie śp. Marszałka Seniora Kornela Morawieckiego było sprzeciwem wobec tego, z czym trudno jest pogodzić się polskiemu patriocie. W działaniach śp. Kornela Morawieckiego dostrzegało się odwagę myśli i odwagę czynu. Będziemy nadal bronić niepodległości pamiętając śp. Kornela Morawieckiego i jego dzieło. Niech odpoczywa w pokoju – mówił dzisiaj prezes Jarosław Kaczyński.

– Kornel Morawiecki chciał wolnej, niepodległej Polski, nie godził się na żadną inną, był pod tym względem niezłomny – wypowiadał się prezydent Andrzej Duda podczas mszy pogrzebowej.

***

Eliza Michalik (Onet): Nie rozumiem wystawiania trumny Kornela Morawieckiego w sejmie – dość makabryczne – i tego, że nawet TVN24 transmituje uroczystości pogrzebowe i przemówienie Jarosława Kaczyńskiego nad trumną. To jakiś propagandowy cyrk. A Morawiecki był zasłużony, ale nie bardziej niż bardzo bardzo wielu.

Reakcja internautów:

Tego można było się spodziewać. W końcu polityka na trumnach, to ich specjalność”.

Też jestem co najmniej zdziwiona celebrą, choć biorę pod uwagę korzystanie z okazji do darmowej kampanii wyborczej partii rządzącej”.

Taki logiczny ciąg – najpierw Order Orła Białego a teraz pogrzeb z pompą. Tworzona jest alternatywna wersja naszej najnowszej historii i to z wielką konsekwencją. Ten pogrzeb jest tego elementem. Przypominam niedawny pogrzeb Jana Olszewskiego”.

Jedna myśl na temat “Pogrzeb Morawieckiego: propagandowy cyrk

 1. A ja chciałbym zauważyć, ze nikt z tych co mają zdradzieckie mordy,element animalny, ciągnących zgniliznę z Unii jakoś nie wyciągał i eksponował na pogrzebie Morawieckiego, transparentu
  „Dzieki ci Boże ze go od nas zabrałeś” /jak na pogrzebie Bartoszewskiego/
  czy już zgodnie z „narodową tradycją” na cmentarzu zwyczajowo nie buczał .
  No nie, koniec świata. !!
  Gorszy sort nie chce podtrzymywać patriotycznych zwyczajów a ” tradycją” gardzi !!!??

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s