Kornel Morawiecki był zdrajcą

Lech Wałęsa pojawił się na dzisiejszej konwencji Koalicji Obywatelskiej w Warszawie.

Przemówienie Wałęsy

„Jestem z wami, popieram i będę na was glosował, ale będę na was głosował dlatego, że jako praktyk-polityk nie widzę innej siły politycznej, która byłaby w stanie Polskę poprowadzić właściwie z małymi mankamentami – nie ma takiej siły”.

Wałęsa skrytykował polityków opozycji, że nie rozliczyli polityków PiS, gdy byli u władzy i nie bronili go, gdy był oskarżany o współpracę z SB.

„Wiedząc, do czego są zdolni i do czego doprowadzą prosiłem was na piśmie do prezydenta Komorowskiego, premiera Tuska: człowieku, jeśli ty ich nie rozliczysz, oni cię rozliczą – tak mówiłem”.

„Ojca mi zabiła wojna; faszyzm, komunizm. Zabijano nas fizycznie – a Kaczyńscy i ta spółka zabijają nas moralnie. To jest dużo gorsze do tamtej walki. I nie wierzcie, że oni oddadzą wam władzę. (…) Pytanie, jak was oszukają i mimo że wygracie, nie dadzą wam zwycięstwa”.

O ministrze Piotrze Glińskim i niepowołaniu prof. Dariusz Stoli na stanowisko dyrektora Muzeum POLIN: Człowiek wygrał konkurs, jest od roku, a on go nie powołuje, bo nie chce. Co to jest, co to jest?

O PiS: „Przez lata dobrali specjalnych ludzi. Popatrzcie ci najważniejsi, to się nie mieści w głowie, to się nie mieści w głowie, że tacy ludzie mogą być. Profesor (Gliński) nie honoruje wyborów, bo on nie ma ochoty. To państwo czy cywilbanda?”.

O Kornelu Morawieckim: „Wybaczyłem szefowi Solidarności Walczącej bo po chrześcijańsku należy to zrobić, a co oni z niego robią? Bohatera. A on w środku, Stan Wojenny, atakują nas ze wszystkich stron – a on kozak zakłada Solidarność Walczącą. Co to było? Zdrada, zdrajca – taka jest prawda. Wybaczamy mu to”.

Wybory: „Pan Bóg daje krzyż na miarę wielkości, nam dał wieki krzyż i mam nadzieję, że sobie poradzimy. Wierzę, że jeszcze tym razem kartką wyborczą zrobimy porządek w kraju, bo jak tego nie zrobimy, to będzie coraz gorzej coraz trudniej”.

Małgorzata Kidawa-Błońska miodzio, czytaj tutaj >>>

Jedna myśl na temat “Kornel Morawiecki był zdrajcą

  1. W domu powieszonego nie mówi się o sznurze. Co by nie myśleć o roli Solidarności Walczącej i samego Morawieckiego w stanie wojennym (a nie myślałem wtedy i nie myślę nadal nic dobrego) słowa Wałęsy o tym, że był on „zdrajcą”, niczym nie różnią się od podobnych słów o samym Wałęsie, że był on agentem SB. Przykro, ze człowiek sam bezpodstawnie opluwany, równie bezzasadnie opluwa swego politycznego antagonistę. No, ale – jak wiadomo – Wałęsa, to Wałęsa i często mówi szybciej niż myśli.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s