Macierewicz wraca z Tworek

Jest już po wyborach, więc wrócił Antoni Macierewicz. Szef podkomisji smoleńskiej zapowiada, że jak tylko zakończą się badania uniwersytetu Wichita, to raport ujrzy światło dzienne. Kiedy dokładnie? – Wtedy, gdy zakończone zostaną badania, zostaną one opublikowane – w końcu tego roku albo w styczniu przyszłego roku – mówił w Polskim Radiu 24.

Przed wyborami parlamentarnymi Antoni Macierewicz – co już kiedyś się zdarzało – na trochę „zniknął”. Teraz poseł Prawa i Sprawiedliwości, który utrzymał mandat (w niedzielnych wyborach dostał ponad 31 tys. głosów), wraca do mediów i od razu zaczyna z wysokiego C.

Były minister obrony narodowej jest nadal także szefem podkomisji smoleńskiej i w Polskim Radiu 24 zapowiedział, że kierowane przez niego gremium będzie kontynuować prace także po wyborach.

Macierewicz podkreślił zresztą: – Podkomisja smoleńska cały czas działa. Opozycję zdenerwowało, że zaczęliśmy przesłuchiwać świadków. Przesłuchaliśmy ich już ponad 150, jest do przesłuchania jeszcze ok. 100 osób.

Macierewicz: Raport podkomisji pod koniec 2019 roku albo w styczniu 2020

Były szef MON na antenie Polskiego Radia 24 mówił też, na jakim etapie są obecnie prace nad raportem podkomisji, mającej wyjaśnić przyczyny katastrofy smoleńskiej. – Mówiłem o tym wielokrotnie, w tym roku będą wyniki badania uniwersytetu Wichita, który sprawdza i weryfikuje nasz raport techniczny – powiedział.

Dopiero gdy uniwersytet z Wichita sprawdzi obecny raport, to badania komisji, tj. raport końcowy, mają ujrzeć światło dzienne – wynika z zapowiedzi Macierewicza.

Wtedy, gdy zakończone zostaną badania, zostaną one opublikowane – w końcu tego roku albo w styczniu przyszłego roku

– oszacował w radiu Macierewicz.

Podczas rozmowy Antoni Macierewicz nie zapomniał o tym, by przypomnieć, kto, jego zdaniem, przyczynia się do ukrywania prawdy o wydarzeniach z 10 kwietnia 2010 roku. Wyliczał, że to cała Platforma Obywatelska, SLD i PSL razem głosowały za tym „aby oddać wrak i wszystkie urządzenia Rosji, żeby nie badać katastrofy smoleńskiej, byleby to robiła Rosja”.

Oni bardzo konsekwentnie walczą o to, żeby nie dopuścić do ujawnienia prawdy o dramacie smoleńskim

– skwitował.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s