Mafia PiS (2)

– „PiS, który mówił, że walczy z mafiami VAT-owskimi tak naprawdę wpuścił mafię VAT-owską do Ministerstwa Finansów. Ta sprawa musi być wyjaśniona w trybie natychmiastowym” – powiedział poseł PO Sławomir Nitras.

Politycy KO domagają się wyjaśnień od Mateusza Morawieckiego. – „Również jego osobistej roli, bo ci ludzie zostali zatrudnieni w Ministerstwie Finansów w czasie, kiedy on pełnił funkcję ministra finansów” – podkreślił Nitras.

Posłanka Paulina Hennig-Kloska przypomniała, że za wdrażaną przez ostatnie cztery lata reformę skarbowości i powołanie Krajowej Administracja Skarbowej odpowiadał Marian Banaś. – „I od zawsze były uwagi tego typu, że zmiany kadrowe, które następowały w ramach tej reformy mają charakter polityczny, a nie merytoryczny” – stwierdziła posłanka PO-KO. Postawiła też publicznie pytania: – „Ilu jeszcze przedstawicieli mafii VAT-owskiej zasiada w administracji skarbowej na kluczowych stanowiskach? Kto dzisiaj ma zbadać i odpowiedzieć Polakom na to najistotniejsze pytanie: prokuratura Ziobry czy NIK Banasia?”.

Poseł PO Zbigniew Konwiński, który był członkiem sejmowej komisji śledczej ds. VAT, zauważył, że przy jej powoływaniu opozycja wielokrotnie domagała się, aby zajęła się ona również okresem rządów PiS, a nie tylko PO-PSL. Jak wiadomo, głosami posłów PiS, wnioski w tej sprawie były odrzucane.

Konwiński zapowiedział, że jeżeli politycy opozycji nie uzyskają od premiera żądanych informacji w sprawie Banasia i jego współpracowników z czasów pracy w MF, to będą domagać się w Sejmie nowej kadencji powołania komisji śledczej ds. VAT i zbadania lat 2015-2019. – „Jeśli PiS nie ma tu nic do ukrycia i ma czyste ręce w tej sprawie, to przed taką komisją nie będzie się bronił” – powiedział poseł PO-KO.

Więcej >>>

Posłanka PiS Anna Milczanowska była tą osobą, która w imieniu PiS zgłosiła kandydaturę Mariana Banasia na szefa NIK. Dzisiaj – po wielu kontrowersjach, dotyczących jego osoby – Milczanowska nie ma sobie nic do zarzucenia.

Przypomnijmy więc, co mówiła posłanka Milczanowska: – „Zarówno wykształcenie, jak i bogate doświadczenie zawodowe, ogromne zasługi, jeśli chodzi o działania na rzecz uzyskania wolności przez naszą ojczyznę, uważamy, że pan Marian Banaś jest dobrym kandydatem na prezesa Najwyższej Izby Kontroli”. W świetle doniesień medialnych na jego temat to zdanie brzmi jak ponury żart.

Ale nie dla posłanki PiS. Zapytana przez dziennikarzy, czy żałuje, że tak wychwalała Banasia, odpowiedziała: – „Nigdy niczego nie żałuję. Poczekajmy, co przyniesie czas. Wątpliwości są wobec różnych ludzi, różnych zachowań, również z opozycji”. A poza tym ona tylko prezentowała wniosek w imieniu klubu PiS…

Nie szokują jej także doniesienia o współpracownikach Banasia, którzy – zamiast ścigać mafie VAT-owskie, sami taką mieli zorganizować. – „Dlaczego akurat łączyć ich z panem Marianem Banasiem?” – rozbrajająco odparła Milczanowska.

Milczanowska będzie posłanką także w nowym Sejmie. W poprzednim była m.in. przewodniczącą komisji, w której PiS przeforsował nowy Kodeks wyborczy.

O klerze i seksie >>>

Jedna myśl na temat “Mafia PiS (2)

  1. „od zawsze były uwagi tego typu, że zmiany kadrowe, które następowały w ramach tej reformy mają charakter polityczny, a nie merytoryczny” –
    No przeciez musiał masowo i trybie nagłym wywalić z roboty uczciwych urzędników skarbowych,
    Bo patrzyli by mafiosom na ręce a nie daj boże donieśli „do zdradzieckiej a nie narodowej prasie czy telewizji.”
    Czyli głeboko się zabezpieczał „na robotę”Gang Banasia.Jak wszystkie gangi.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s